`
Strona główna » Mapy cyfrowe
Producenci
Polecamy
Promocje

Mapy cyfrowe

Mapy na twój smartfon, odbiornik GPS i komputer

Coraz więcej turystów korzysta na szlaku z map w wersji elektronicznej przeznaczonych na różne urządzenia mobilne. Najpopularniejsze są mapy cyfrowe na smartfony lub odbiorniki GPS firmy Garmin i TwoNav. Mapa cyfrowa jest dokładnym odwzorowaniem mapy w wersji papierowej. Największą zaletą takich map jest to, że po wgraniu odpowiedniego pliku urządzenie będzie nam odtwarzało mapę offline (bez dostępu do Internetu), umożliwiając jednocześnie dokładną lokalizację w terenie. Zdecydowana większość map papierowych z naszej oferty jest dostępna w wersji elektronicznej. W zależności od posiadanego GPSu lub zainstalowanej aplikacji na smartfonie wystarczy jedynie przy zakupie wybrać odpowiedni rodzaj mapy cyfrowej jaki chcemy użyć na naszym urządzeniu. Wybór aplikacji na smartfona jest indywidualny i zależy od preferencji klienta. Przygotowane przez nas pliki posiadają rozdzielczość ok. 150 dpi. Każdy GPS lub aplikacja posiada inne możliwości używania mapy. Mapy w wersji elektronicznej mogą być doskonałym uzupełnieniem dla turystów, którzy na swoje wycieczki oprócz tradycyjnej mapy papierowej czy drukowanej na folii chcą w terenie posiłkować się wersją cyfrową.

Nasze mapy dostępne w aplikacjach na smartfony z androidem:Nasze mapy dostępne w aplikacjach na Iphony
Nasze mapy dostępne na odbiorniki GPS


oraz jako pliki graficzne z rozszerzeniem .png lub .jpg do specjalistycznych programów typu OziExplorer
 
Pobieranie map i nawigacja offline
Zakupione mapy elektroniczne otrzymują Państwo w postaci plików, załączonych w linku do listu e-mail potwierdzającego zakup. Jedynie do mapy na aplikację SeeMap i Kamap otrzymują Państwo klucz rejestracyjny, przesłany w e-mailu potwierdzający zakup takiej mapy.
Mapa na aplikację TrekBuddy
Aplikacja do nawigacji turystycznej GPS offline na androida. Zakupione pliki są spakowane i posiadają rozszerzenie .zip lub .rar. Po ich ściągnięciu należy je rozpakować np. przy użyciu standardowego programu winzip lub 7zip (link https://7-zip.org.pl/). Wyodrębnione pliki o rozszerzeniu .tar i .tmi należy skopiować do telefonu komórkowego lub smartfona. Następnie z poziomu aplikacji otwieramy zapisane wcześniej pliki. Warto na swoim urządzeniu utworzyć sobie osobny folder, gdzie będziemy kopiowali zakupione mapy, wówczas wszystkie będą dostępne w jednym miejscu.
                  
 
Mapa na aplikację Locus Maps
Jedna z najbardziej popularnych aplikacji do nawigacji turystycznej GPS offline na androida dostępna w sklepie Google Play. Zakupione pliki są spakowane i posiadają rozszerzenie .zip lub .rar. Po ich ściągnięciu należy je rozpakować np. przy użyciu standardowego programu winzip lub 7zip (link https://7-zip.org.pl/). Wyodrębniony plik o rozszerzeniu .rmap należy skopiować do smartfona. Następnie z poziomu aplikacji otwieramy zapisane wcześniej pliki. Warto na swoim urządzeniu utworzyć sobie osobny folder, gdzie będziemy kopiowali zakupione mapy, wówczas wszystkie będą dostępne w jednym miejscu.
               
Mapa na aplikację SeeMap lub KaMap
SeeMap to darmowa aplikacja do nawigacji turystycznej GPS offline na androida. Po zainstalowaniu aplikacji należy z poziomu menu wybrać interesującą nas mapę i ją pobrać. Następnie mapa zostanie otwarta i po ok. 10 sek. zostanie wyświetlona informacja z prośbą o zarejestrowanie mapy. W tym momencie można zakupić mapę przez aplikacje lub zarejestrować mapę zakupionym wcześniej w sklepie galileos.pl kluczem rejestracyjnym. Zakupiony klucz umożliwia rejestrację mapy na dwóch urządzeniach mobilnych (np. smartfon lub tablet) oraz dwóch komputerach stacjonarnych. Więcej o programie SeeMap/KaMap. logo SeeMap i link do strony dotyczącej instalacji i obsługi SeeMap/KaMap)
             


Mapa w postaci pliku .kmz do urządzenia GPS Garmin
Mapa rastrowa przygotowana specjalnie do współpracy z urządzeniami GPS firmy Garmin. Gotowy plik z rozszerzeniem .kmz należy wgrać do folderu CustomMaps w folderze Garmina. Dedykowane urządzenia firmy Garmin: Alpha, Astrol, Dakota, Colorado, Oregon, GPSMAP, Edge (800,810,1000), Montana, Rino, eTrex.


Mapa w postaci pliku .rmap do urządzenia GPS TwoNav
Mapa rastrowa przygotowana specjalnie do współpracy z urządzeniami TwoNav firmy CompeGPS oraz dla aplikacji Locus Map, dostępnej w sklepie Google Play dla systemów Android. Gotowy plik z rozszerzeniem .rmap wystarczy wgrać do urządzenia.


Mapa w postaci pliku graficznego .png na komputer PC
Mapy mają format PNG, przestrzeń kolorów RGB oraz rozdzielczość ok. 150 dpi. Wymiary mapy są takie same jak wymiary mapy papierowej. Zakupiona mapa oprócz pliku graficznego posiada plik kalibracyjny do programu OZI.Przejdź do strony głównej
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu